Šperky  jsou vyráběny z minerálních kamenů a polodrahokamů v kombinaci s nerezovou ocelí.

Aby vám šperky z drahokamů, polodrahokamů, drahých kamenů, minerálů, korálu, perel, perleti vydržely krásné co nejdelší dobu, je nutné se o ně náležitě starat. Tyto přírodniny mají různou tvrdost, křehkost a citlivost, tyto jejich symptomy určily geologické procesy při jejich vzniku, proto mohou být některé velice citlivé na neopatrné zacházení.

Přírodní minerály, polodrahokamy, drahokamy, drahé kameny, perly, perleť, korál  by neměly přijít do styku s parfémy, kosmetikou, chemickými přípravky, mořskou vodou, oleji, agresivním potem atd. Takto poškozené šperky pak nelze reklamovat, protože závada vznikla nesprávným používáním.

Nejčastějším a velmi snadným způsobem, jak náramky očistit, je pod proudem čisté vody. Nejvhodnější jsou čisté horské potůčky a bystřiny, dobře Vám ale poslouží i voda, která prošla spirálou či vírem. Nabíjení náramku pak zajistí sluneční nebo měsíční světlo. Každý minerál je spjatý buď se sluneční, nebo s měsíční energií, pokud máte náramek z kombinace těchto kamenů, nabíjejte náramky v noci i ve dne. V případě nabíjení na slunci volte světlé místo, není nutný ostrý sluneční svit celý den.